5 סעיפי חובה בהסכם השותפות שלך

אף אחד לא רוצה לריב עם השותף שלו בכל פעם שהוא חוזר הביתה. גלה כיצד ניתן למנוע חילוקי דעות מיותרים על-ידי הכללת 5 סעיפים חשובים אלה בהסכם השותפות שלך.

כשאתה חי עם שותפים אתה יודע כי לעיתים זה יכול להיות הרבה כיף, אבל זה יכול גם להיות מלחיץ מאוד.

ההבדלים השונים בין האופן שבו אנשים מתנהגים בחיי היום-יום יכולים לגרום למתח בין השותפים, במיוחד כאשר הכללים אינם מתואמים לפני שעוברים לחיות יחד אתם או כאשר בעיות לא מטופלות כראוי כאשר הן מתרחשות לפעם ראשונה.

במאמר הזה אנחנו עוברים על חמישה סעיפים שאתה צריך לכלול בהסכם השותפות שלך (לפעמים נקרא גם חוזה שותפות) כדי להבטיח לך ולשותפים שלך חוויה חיובית כשאתם חיים ביחד.

  1. לקבוע כיצד תשלום ושירותים צריכים להיות מחולקים: שותפים רבים בוחרים לשלם עבור העלויות שלהם באופן שווה, אבל יש חלק מהם שמחליטים לחלק שכר הדירה באופן לא שווה. לדוגמה, אם שני שותפים נשארים בחדר אחד בלבד, ויש לשותף אחד יתרונות של כלי מסוים, כגון טלוויזיה בכבלים, או לדייר אחד או יותר יש גישה למקומות בבית שדיירים אחרים לא יכולים לגשת (כמו סלון או חדר כביסה) אם אתה והשותפים שלך מחליטים לקבל שכר דירה או שירותים לא שווים, אתה צריך לכלול את זה בחוזה השותפים שלך כדי למנוע בעיות בעתיד.

עם זאת, גם אם אתה ושותפים שלך מחליטים לחלק תשלומי השכרה ושירותים באופן שווה, אתה עדיין צריך לסעיף המציין זאת בהסכם השותפות שלך. בדרך זו, אף אחד לא יכול לטעון שהסכם נוסף התבצע בנוגע לשכרדירה וחשבונות, ואין בלבול כשמגיע הזמן לשלם לבעל הבית ולספקי השירות שלך.

 

  1. לכלול כללים לגבי האורחים: לכולנו יש חוות דעת על האורחים בביתנו. חלק מאתנו אוהבים את זה והחלק השני שונאים את זה.

עם זאת, אפילו לשותפים שלא אכפת להם מכל העניין, צריכים להבהיר כמה נקודות חשובות בקשר לאורחים כגון: כמה אורחים יכולים לבוא לבקר בפעם אחת? במקרה שהאורחים נשארים אצל השותףבדירה, כמה לילות יכולים להישאר? איפה הם אמורים לישון? כמה ימים רצופים יכולים האורחים להישאר אצל השותף? כי ללא כללים המצב עם האורחים יכול במהירות לצאת משליטה.

למשל, תדמיין שחבר או חברה של שותף נשארים במקום כל לילה במשך שבועיים, זאת תהייה בעיה אם כל אחד משלם כסף כדי למלא את המקרר, אותו דבר גם לגבי מוצרי היגיינה כמו משחת שיניים, שמפו, מרכך. זה אולי לא נראה כמו משהו גדול בהתחלה, אבל המחיר מצטבר במרוצת הזמן.

יותר מכסף, האורח של השותף עשוי להפוך לבעיה בשל דברים כגון פרטיות או מרחב. לדוגמה, אורח של שותף עלול לשבש את יכולתו של השותף האחר להתכונן לעבודה. אם ההפרעה הזו מתרחשת לעתים קרובות, היא עלולה לגרום לקונפליקט מיותר בדירה.

 

  1. להבהיר איפה שותפים יכולים לעשן: יש לזכור כי בהסכם חכירה שלך (החוזה שאתה והדיירים השותפים שלך חתתם עם בעל הבית) עשוי להיות סעיף לגבי העישון, כגון אם עישון מותר בבית או לא.

עם זאת, ללא קשר אם העישון אסור בבית על פי הסכם החכירה שלך או לא, אתה עדיין צריך סעיף להתמודד עם עישון בהסכם השותפות שלך, גם אם זה פשוט מחקה את התנאים בחוזה שלך.

בהסכם שותפות, סעיף על עישון צריך לכלול פירוט רב יותר מאשר הסעיף שבחוזה שלך ולקבוע האם העישון מותר במקום? אם כן, אז איפה?

למשל, אם הסכם החכירה מאפשר עישון בפנים, אז יכול השותף לעשן בסלון או בחדר השינה שלו? לחלופין, אם העישון מותר רק בחוץ, האם אנשים יכולים לעשן במרפסתאו בחצר האחורית?

לפעמים שותפים מחליטים לא לכלול סעיף זה כי אף אחד בבית מעשן, אבל אתה עדיין צריך לדבר על זה ולכלול סעיף בהסכם שלך, ודא שיש כללים במקום במקרהשהשותף מתחיל לעשן בעתיד או כדי להגביל את האורחים המעשנים לעשן שלא לפי הכתוב בחוזה לגבי איפה השותף יכול לעשן.

דברים כמו עשן שנסחף לתוך החדרים של אנשים או הצטברות בדלי סיגריות יכולים לגרום לתלונות ולהוביל למצב קשה.

 

  1. להגדיר תקנות למניעת מפגעים: למרות שבעיר או העירייה יכולים להיות חוקים משלהם לגבי רעש, סוגים אלה של מפגעים יכולים בקלות לגרום לבעיות בין השותפים. זוהי הסיבה מדוע מומלץ לשותפים ליצור מערכת כללים משלהם בקשר לרעש, כגון הגדרת שעות השקטבבית ולכלול אותם בהסכם השותפים שלהם.

שעות שקט הן תקופה של זמן (בדרך כלל בלילה) שבהן יש להיות שקט ככל האפשר כדי לכבד את הדיירים האחרים בבית.

זה יכול להשתנות בין משקי בית אבל צריך זמן התחלה (למשל, 10 בערב) וזמן סיום (למשל 7 בבוקר) וזה יכול להיות שונה בימי חול ובסופי שבוע.

מצפייה בסרט עם קול גבוה ועד לתרגול הגיטרה החשמלית, שעות השקט עשויות למנוע שותף מלהיות רועש מדי כאשר רוב האנשים במשק הבית ישנים. צריך תמיד לחשוב לפני שמחליטים לעבור לגור יחד עם שותף.

 

  1. לאסור פעילות בלתי חוקית בעת בחירת שותף: אנשים בדרך כלל לא בוחרים מישהו שמעורב בפעילות פלילית.

עם זאת, לפעמים לא משנה כמה חיפושים אתה עושה, אתה יכול בסופו של דבר למצוא את עצמך עובר לגור עם האדם הלא נכון, אשר יכול לסכן אותך, במיוחד אם אדם זה מביא בעיות לתוך הבית אומקושר עם אנשים אחרים המעורבים בפעילות בלתי חוקית.

יש מקרים שבהם שותפים נוטים להעלים עין מפעילות בלתי חוקית של השותף ולהתעלם ממנו לחשוב שזה לא עניין רציני. אבל לאור העובדה שרוב הסכמי חכירה מאפשרים לבעלי האדמות לפנות את הדיירים המעורבים בפעילות בלתי חוקית במקום, זה יכול להיות בעיה רצינית.

בסופו של דבר, להבטיח כי כל מי שאתה גר עמם הם לא עוברים על החוקים יכול להיות קשה, אבל זה תמיד רעיון טוב לכלול סעיף לגבי פעילות בלתי חוקית בהסכם השותפות שלך.

לחתום על הסכם השותפות שלך זה דבר טוב שיכול במהירות להפוך למפריע אם השותפים לא אכפת להם אחד מהשני, ולא אכפת להם מכללים מסוימים בבית, כגון אלה שקשורים להשכרה, תשלומים, אורחים, עישון, רעש, ופעילות בלתי חוקית. אלה דברים שלא אמורים להיות פתוחים לפרשנות.

לכלול משפטים שמבהירים את הכללים בהסכם השותפות שלך וממזערים את סיכויי הקונפליקט בין השותפים, מבטיח שכולם בבית מבינים מה מצופה מהם, ומסייעים לשותפים לשמור על חוויה חיובית.

האם אתה יודע סעיפים חשובים אחרים שכדאי להוסיף להסכם שותפות? שתפו בתגובות!!!